Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych

W dniach 27.02-1.03 2024 roku odbyły się XI Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Wiśle i Istebnej. W  zmaganiach wzięło udział 30 zawodników z Suwałk, reprezentujących województwo podlaskie – uczniowie i absolwenci z klubu sportowego Olimpiad Specjalnych “Huragan” działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Suwałkach oraz z klubu “Grom” z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy ” Prolog” w Suwałkach.

 
Nasi zawodnicy rywalizowali w dyscyplinach sportów zimowych, takich jak bieg na rakietach śnieżnych, narciarstwo biegowe oraz narciarstwo alpejskie. Wspaniałe obiekty sportowe COS Kubalonka Wisła oraz Ski Siglany Wisła były areną zmagań.
 
Ceremonia otwarcia odbyła się w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Zawodnicy złożyli oficjalną przysięgę Olimpiad Specjalnych: “Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Ich wysoki poziom sportowy oraz determinacja w trakcie zawodów były godne podziwu. Olimpiady Specjalne to jeden z trzech nurtów współczesnego ruchu olimpijskiego. Organizacja ta została stworzona w przekonaniu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną,
potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sportach indywidualnych i zespołowych.
 
Reprezentanci województwa podlaskiego zaskoczyli wszystkich swoimi osiągnięciami. Zdobyli łącznie 12 złotych medali, 17 srebrnych oraz 9 brązowych. To wspaniały wynik, który potwierdza ich talent, ciężką pracę i zaangażowanie.
 
Drużyna z Suwałk może być dumna z osiągnięć. Pokazaliśmy, że nasze województwo ma wiele utalentowanych sportowców, którzy potrafią rywalizować na najwyższym poziomie. Gratulacje dla wszystkich zawodników za ich wspaniałe występy i osiągnięcia na XI Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych!
 

Zimowe igrzyska Olimpiad Specjalnych

Jesteśmy obecni na Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Niedługo pojawi się szeroka relacja z tego wydarzenia.

Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Trening przed olimpiadą

Walentynkowa Olimpiada

Spotkanie z trenerami

W dniu dzisiejszym na Sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z trenerami PHO3NIX. Warsztaty sportowe to nagroda za udział w inicjatywach i konkursach proponowanych przez Fundację PHO3NIX Kids w których uczestniczyli nasi uczniowie.
Trenerzy zaprezentowali nam pokazy dyscyplin sportowych takich jak Korfball i BMX freestyle. Dyscyplina BMX freestyle polega na obudzeniu w sobie oryginalności i kreatywności oraz wytworzenie własnego stylu. Triki, które można wykonywać narodziły się w Kalifornii w latach 70-tych  i wykonywane są przy użyciu specjalnie do tego przystosowanych  rowerach. Pokaz BMX prowadził Maks  Płuciennik trener i instruktor BMX jeden z najlepszych polskich zawodników, zwycięzca wielu zawodów.
Kolejną dyscypliną był Korfball prezentowany przez Tamarę Siemieniuk trenerkę, kapitana reprezentacji Polski, Mistrzynię świata w korfballu plażowym.
 Korfball to koedukacyjna gra zespołowa, w której zadaniem zawodniczek i zawodników jest trafienie piłką do kosza umocowanego na słupie o wysokości 3,5 metra. W dzisiejszych czasach ta dyscyplina sportu zyskuje coraz więcej popularności.
Po pokazach nasi uczniowie uczestniczyli w testach sprawnościowych w których każdy mógł sprawdzić swoją siłę, wytrzymałość, szybkość i skoczność.
Prowadzone warsztaty świetnie aktywizowały wszystkich uczestników, były doskonała okazją do diagnozy własnej sprawności, oraz kolejny raz pokazały że sport nie jest nudny i może być ciekawa alternatywą dla  aktywnego spędzania czasu wolnego i odkrywaniu nowych zainteresowań.

Olimpiada Specjalna w Bydgoszczy

W dniach 29.09. – 1.10.2023 r. w Bydgoszczy odbyły się XIII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych. Pięcioro zawodników z klubu sportowego „Huragan” Olimpiad Specjalnych działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Suwałkach reprezentowało województwo podlaskie. I przywieźli medale!

Zawodnicy walczyli indywidualnie, w swoich grupach wiekowych, w kategorii KT1 na dystansie 200 m i zdobyli medale: Piotr Rogucki złoto, Damian Jankowski brąz, Kajetan Roziewski brąz, Róża Toczko brąz, Monika Bednarek zajęła piąte miejsce. W kategorii KT1 na dystansie 500 m czwarte miejsce zajął Piotr Rogucki.

W kategorii KT2 wystartowały dwie osady – na dystansie 200 m brązowy medal wywalczyły Róża Toczko i Monika Bednarek, a na dystansie 500 m Kajetan Roziewski i Damian Jankowski zdobyli również brąz.

Klub sportowy „Huragan” Olimpiad Specjalnych działa w SOSW nr 1 w Suwałkach od ponad 20 lat. Olimpiady Specjalne to międzynarodowa organizacja, której główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Poprzez swoją działalność stowarzyszenie oddziałuje również na szersze środowisko społeczne. Pokazując wysiłek sportowy zawodników Olimpiad Specjalnych, ich emocje i radość z uprawiania sportu, stara się przełamywać stereotypy, przyczynia się do lepszego zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Nasza mistrzyni

W Pałacu Prezydenckim mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu polskiej reprezentacji Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych z Panią Agatą Kornhauser – Dudą. A wszystko to za sprawą naszej uczennicy- Moniki Bednarek. Pierwsza Dama pogratulowała i podziękowała sportowcom. Igrzyska odbywały się od 15 do 23 czerwca w Berlinie w Niemczech. Zawodnicy przywieźli z Berlina aż 57 medali: 15 złotych, 26 srebrnych i 16 brązowych. Nasza Monika zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x100m.
Monika -jesteśmy dumni!
 

Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Społeczność Ośrodka trzyma kciuki za Monikę Bednarek podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej

We wtorek 30 maja 2023 r. na boisku przy ZSZ w Sokółce odbyły się zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce, Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej Szkół Specjalnych. Patronat nas Turniejem objęło Starostwo Powiatowe w Sokółce. Sponsorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Głównym celem zawodów była popularyzacja piłki nożnej wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz integracja środowiska osób
z niepełnosprawnościami poprzez sport.

 

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała p dyrektor SOSW-Elżbieta Szomko wraz
z zaproszonymi gośćmi: Starostą Powiatu Sokólskiego- Piotrem Rećko, Członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego -Wiesławą Burnos,  Radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego-

Piotrem Wnukowskim, Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych ,,Pod Skrzydłami”- Beatą Tur.

       W zawodach udział wzięło ok. 50 zawodników z sześciu szkół i placówek specjalnych woj. podlaskiego: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Białymstoku, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 w Suwałkach, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Długoborzu, Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku, Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim oraz gospodarze mistrzostw: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Sokółce. Sędzią zawodów  był Jarosław Jakimiuk- nauczyciel Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku. Zespoły były podzielone na dwie grupy, gdzie każda drużyna miała możliwość rozegrania dwóch  meczy w fazie grupowej.

Puchary, nagrody rzeczowe, poczęstunek zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

 

Wyniki końcowe mistrzostw:

 

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu
  • Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Białymstoku
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach
  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaski

Bowling

W miniony piątek (28.04) w MK Bowling Suwałki już po raz siódmy odbył się INTEGRACYJNY TURNIEJ BOWLINGOWY 🎳zorganizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów oraz Uczniowski Klub Sportowy Grom.
W zawodach uczestniczyli Nasi uczniowie w składzie:
Błażej Moczkowski, Michał Panek, Adam Warakomski oraz Karolina Zielińska, Karol Sznurkowski, Weronika Zielińska.
Do rywalizacji przystąpiło 19 drużyn z 11 placówek z: Białegostoku, Sokółki, Augustowa, Olecka, Gołdapi oraz Suwałk. Uroczystego otwarcia dokonali: pani Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego GROM Urszula Duda, menager MK Bowling pan Adam Legumina oraz jedna z koordynatorek turnieju pani Magdalena Korlak-Dembowska.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom, medal oraz słodką niespodziankę. Każda placówka otrzymała również wyjątkowy puchar w kształcie kręgla, gdyż tak naprawdę wszyscy są zwycięzcami!
Wyniki rywalizacji:
• w kategorii I (7-11 lat)
I miejsce: Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach
II miejsce: Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi
III miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach
• w kategorii II (12-17 lat)
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach
II miejsce: Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach
Zawodnicy świetnie się bawili, integrowali oraz rywalizowali w duchu „fair play”. Już po raz kolejny okazuje się, że gra w kręgle dla osób z różnymi niepełnosprawnościami jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego oraz rozwijania umiejętności sportowych, społecznych oraz emocjonalnych 🙂
Dziękujemy organizatorom z Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy “Prolog” za zaproszenie, przygotowanie słodkiego poczęstunku i super atmosferę.
 
 

Sport to zdrowie

Zakończenie sezonu narciarskiego

Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach nauki jazdy na nartach. Pogoda jak na marzec piękna, warunki na stoku doskonałe.

Walentynkowa Olimpiada Integracyjna

Uczniowie naszej szkoły w dniu 14.02.2023r. uczestniczyli w Walentynkowej Olimpiadzie Integracyjnej organizowanej przez uczniów i nauczycieli Szkoły Terapeutycznej Bajka. Zawodnicy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach sprawnościowych, oraz zabawach integracyjnych. Rywalizacji sportowej towarzyszyły wielki emocje, ale również dobry humor i świetna zabawa.

XII OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH 2022

Wspaniali zawodnicy, cudowna pogoda, wiele emocji. Województwo Podlaskie reprezentowało w Kielcach 14 zawodników, którzy w słońcu, deszczu i na hali wylewali pot, przełamywali swoje ograniczenia.
Mamy 8 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe
Monika Bednarek
1  200 m. 1  Rzut Oszczep
Krystian Warakomski
3  100 m 4 m-ce Rzut Oszczep
Krzysztof Leśniewski
2  Rzut Oszczep. 5 m-ce 200 m
Tomasz Dowtort
1 na 200 m. 4 m-ce 800 m
Karolina Zielińska
2  Rzut Oszczep 1 na 100 m
Magdalena Wichert
3  Rzut Oszczep 5 m-ce 100 m
Weronika Zielińska
1 Oszczep 4 m-ce 100 m
Patrycja Lewkowicz
4 m-ce 400 m 3 m-ce  100 m
Dawid Choroszko
2 m-ce  200 m 2 m-ce 400
Marcin Grzędziński
DQ Rzut Mini Oszczep(18.70) i 4 Pchnięcie Kulą
Jakub Żuryński
1  Rzut Oszczep 2  w Pchnięciu Kulą
Damian Jankowski
  Pchnięcie Kulą. 4 m-ce – 400 m.
1 miejsce dziewczyn w Sztafecie
4 x 100 m 
5 miejsce chłopaków w Sztafecie 4×100 m. 
Badminton:
Damian Jankowski
4 miejsce Indywidualnie
Dominika Wiliwińska
4 miejsce Indywidualnie
W grze mieszanej – miejsce 
Gratulacje
 

Mistrz Polski

Kamil Kochański z klasy 3S sukcesem zakończył swój debiut w VII Technicznych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Taekwondo Olimpijskim zdobywając Złoty  Medal. W swojej kategorii P20 do 25 lat pokonał Michała Mrozińskiego z Leoncina, reprezentującego Polskę na zawodach rangi Europejskiej oraz Pawła Wieluńskiego z Torunia. Jest to ogromny sukces naszego ucznia tym bardziej, że przygodę z Taekwondo rozpoczął we wrześniu 2021 roku. Kamil trenuje w suwalskim klubie Taekwondo HUZAR – życzymy kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki na przyszłość.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Kolejne sukcesy

Kolejna, III część Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Judo i Kolarstwie za nami.
Ciężka praca daje rezultaty w postaci medali. Gratulujemy.
 
 
 

Turniej Boccia

W piątek drużyny ze szkoły branżowej (Monika, Ewa, Edyta) oraz szkoły podstawowej (Oliwka, Weronika, Martyna) wzięły udział w Integracyjnym Turnieju Boccia (#GirlPower) organizowanym przez Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową Bajka oraz Szkołę Przysposabiającą do Pracy Prolog. Pucharu nie zdobyłyśmy, ale zabawy, śmiechu, zdrowego sportowego ducha było co niemiara 😁. Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą sportową imprezę!
 

Kolejna edycja Wiosennego Integracyjnego Rajdu Nordic Walking

W czwartek 19 maja odbyła się kolejna edycja Wiosennego Integracyjnego Rajdu Nordic Walking. Organizatorami rajdu byli nauczyciele wychowania fizycznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach. Gospodarzem i współorganizatorem dzisiejszej imprezy był Wigierski Park Narodowy, którego ścieżki zdobywali uczestnicy wyprawy. Ponad 80 uczniów suwalskich szkół wraz z opiekunami trenowało i doskonaliło swoje umiejętności w technice poruszania się z kijami nordic walking. Po krótkiej rozgrzewce przed siedzibą Wigierskiego Parku Narodowego wszyscy udali się na plażę nad jeziorem Czarnym, gdzie brali udział w grach i zabawach integracyjnych oraz treningu marszu z kijami nordic walking. Po solidnej zaprawie wyruszyliśmy na szlak, by poznawać i podziwiać piękno budzącej się do życia wiosną przyrody. Wigierski Park Narodowy jest miejscem, gdzie naprawdę aktywnie można spędzać czas poznając niezliczone leśne ścieżki i szlaki.
Po aktywnym dniu przyszedł czas na odpoczynek i wspólne spotkanie przy ognisku w „Dziupli”, gdzie podsumowaliśmy i zakończyliśmy tegoroczny Wiosenny Integracyjny Rajd Nordic Walking.
 

Memoriał Kamili Skolimowskiej

Memoriał Kamili Skolimowskiej w Suwałkach odbył się dzisiaj na stadionie LA, wśród wielu startujących gwiazd udział wzięły również “Nasze Gwiazdeczki” reprezentujące Olimpiady Specjalne w gościnnym biegu na 60 metrów. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2022

Sukcesy naszych sportowców.

Intensywne treningi

Intensywne treningi przygotowujące reprezentantów naszego województwa do udziału w Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Rybniku.

Patrycja, Martyna, Kacper i Karol – Powodzenia!

Jubileuszowe ciekawostki

Sekcja sportowa Olimpiad Specjalnych działa w Ośrodku już od lat 80-tych. W latach 90-tych zyskała nazwę “Huragan”. Obecnie klub sportowy liczy ponad 60 zawodników. Trenujemy lekkoatletykę, kolarstwo, badminton, tenis stołowy, kajakarstwo, pływanie, bocce, piłkę nożną, narciarstwo zjazdowe i biegowe oraz rakiety śnieżne. Dla uczniów z głębszą niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową realizujemy program rehabilitacyjno-treningowy MATP.
Na zdjęciu Paweł Jankowski oraz Joanna Chmielewska – nasi medaliści z IX Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Boise (USA) z 2009 roku wraz z trenerem Markiem Wierzbickim, wspaniałym nauczycielem wychowania fizycznego, bardzo zaangażowanym w działalność klubu.
A w przyszłym tygodniu uczniowie SOSW będą reprezentować nasze województwo na Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Rybniku. Trzymajcie kciuki!
 

Turniej Badmintona  2022r.

W marcu w naszej szkole odbył się Turniej badmintona. Finał turnieju  rozegrany został w dniu 21.03.2022r. Uczniowie w swoich kategoriach zajęli następujące miejsca.

I Monika Borowska
II Dorota Sapiega
III Weronika Zielińska

I Dominik Choroszko
II Maciej Danilewicz
III Jakub Żuryński

I Kamil Kochański
II Krzysztof Leśniewski
III Mieszko Majchrowicz

XI Podlaski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych 2021

Zawody odbyły się na pływalni OSiR w Suwałkach. Zawodnicy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 pływali w konkurencji sprawnościowej na 15 m, 25 m i 50 m. Jak zawsze, startujące dzieciaki i młodzież rywalizowali zgodnie z duchem fair play i hasłem Olimpiad: “Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Uśmiechy na twarzy zawodników i rodziców były potwierdzeniem potrzeby organizacji takich zawodów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację cyklu zawodów, które zostały dofinansowane z dotacji Urzędu Miasta Suwałki. Dziękujemy Dyrekcji SOSW, Pomocom, Sędziom i Ratownikom WOPR.

Źródło: Uczniowski Klub Sportowy Huragan

Integracyjne Zawody w pływaniu z okazji Dnia Niepodległości. Suwałki 28.11.2020 r

28 listopada uczniowie naszego Ośrodka, a jednocześnie zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego „Herkules” w Suwałkach uczestniczyli w rywalizacji sportowej podczas „Integracyjnych Zawodów w pływaniu z okazji Dnia Niepodległości. Suwałki 28.11.2020 r.”.

            Każdy młody sportowiec otrzymał pamiątkowy medal oraz torbę z upominkami. Najważniejsze pozostają jednak nowe doświadczenia i uśmiechy wymalowane na buziach po ukończonych dystansach pływackich. Jedna z naszych zawodniczek, Karolina, otrzymała również prezent i życzenia z okazji zbliżających się 18 urodzin.

            Ogromne podziękowania składamy naszym wspaniałym trenerom: p. Izabeli Warakomskiej – Leśniewskiej, p. Jerzemu Piątkowskiemu oraz p. Joannie Mendak oraz Rodzicom, za ich wielką pomoc.

            Za pomyślny przebieg imprezy wielką „5” przybijamy Organizatorom, MUKS Olimpijczyk Suwałki. Dziękujemy i czekamy na kolejne.

Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych 4-7.03.2020 Zakopane

W dniach 4 – 7 marca 2020 roku w Zakopanem odbyły się X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. 26 zawodników z województwa podlaskiego miało okazję reprezentować Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Podlaskie. Wśród nich znalazło się
10 sportowców sekcji Huragan w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1
w Suwałkach.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolnow- Wychowawczego nr 1 w Suwałkach  stanowili część kadry naszego oddziału było to: 4 narciarzy biegowych, 3 biegaczy na rakietach śnieżnych
i 3 narciarzy alpejskich. Trenerami zawodników byli Joanna Malska, Marcin Ostrowski i Adam Ołowniuk.

Igrzyska rozpoczęła Ceremonia Otwarcia, którą swą obecnością zaszczyciła małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy pani Agata Kornhauser – Duda, honorowy patron Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska. Wszyscy uczestnicy ceremonii, tuż po jej  oficjalnej części, mieli okazję bawić się przy dźwiękach muzyki zespołu ZAKOPOWER!

Część sportowa zawodów toczyła się od 4 do 6 marca, narciarstwo zjazdowe na trasach Stacji Narciarskiej SKI SUCHE, natomiast narciarstwo biegowe i bieg na rakietach śnieżnych
w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Pierwsze z tych dni poświęcono na starty preliminacyjne, natomiast trzeci dzień to już niezwykle emocjonujące finały uwieńczone ceremoniami medalowymi. Nasi sportowcy spisali się rewelacyjnie, przywożąc z zawodów szereg medali!!! 

Podczas Ceremonii Zamknięcia nastąpiło przekazanie ognia i flagi Olimpiad Specjalnych organizatorom drugiej części imprezy w Bydgoszczy:) Ceremonię poprzedziło losowanie kadry
i rezerwy zawodników, którzy będą reprezentować Polskę podczas
Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Kilkoro naszych zawodników zostało nominowanych do tego grona.
Ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Suwałkach są to uczniowie Natalia Bednarek – bieg na rakietach śnieżnych, Michał Zieliński, Marzena Dzida – narciarstwo biegowe
i Krystian Rodziewicz – narciarstwo alpejskie

Łącznie Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Zakopane 2020 to blisko 280 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju, których wspierało łącznie 300 trenerów, sędziów, lekarzy, wolontariuszy i organizatorów.

OGÓLNOPOLSKIE ZIMOWE IGRZYSKA  OLIMPIAD SPECJALNYCH

ZAKOPANE 2020 

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

WOJCIECH GÓRNICKI

SLALOM GIGANT                          miejsce 2        1,13.99 sek

SUPER SLALOM GIGANT            miejsce 6        0,37.32

KRYSTIAN RODZIEWICZ                     

SLALOM GIGANT                          miejsce 1        1,55.04 sek (łączony)  nominacja światowe

SUPER SLALOM GIGANT            miejsce 3        1,00.51

DARIUSZ JANKOWSKI               brak kwalifikacji do finałów

NARCIARSTWO BIEGOWE

MARZENA DZIDA                       

50 m                                                   miejsce 2        0,41.50            nominacja światowe

100 m                                                 miejsce 3        1,35.10

MICHAŁ ZIELIŃSKI                   

500 m                                                 miejsce 3        7,12.90

1 km                                                   miejsce 1        8,15.70

2,5 km                                                miejsce 1        14,20.20          nominacja światowe

DAMIAN ŻURYŃSKI                   

500 m                                                 miejsce 3        9,10.90

1 km                                                   miejsce 3        11,04.70

2,5 km                                                miejsce DQ    15,17.60

SEBASTIAN WILIWIŃSKI                     

500 m                                                 miejsce 3        5,00.30

1 km                                                   miejsce 4        6,24.30

2,5 km                                                miejsce 2        10,20.30

RAKIETY ŚNIEŻNE

KLAUDIA IZBICKA

50 m                                                   miejsce 2        18,65

100 m                                                 miejsce 1        35,95

NATALIA BEDNAREK

200 m                                                 miejsce 1        1,07.34            nominacja światowe

400 m                                                 miejsce 1        2,59.39

800 m                                                 miejsce 1        6,59.81

MACIEJ DANILEWICZ

200 m                                                 miejsce 1DQ  1,09.17

400 m                                                 miejsce 3        2,51.52

800 m                                                 miejsce 2        6,41.81

CZTERECH ZAWODNIKÓW SOSW NR 1 W SUWAŁKACH DOSTAŁO NOMINACJE NA ŚWIATOWE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W SZWECJI W 2021 r.

Walentynkowe Zawody Pływackie – Olecko 12.02 2020r.

W Olecku odbyły się Walentynkowe Zawody Pływackie. Startowało 150 zawodników. Uczennice naszej Szkoły: Karolina Zielińska i Katarzyna Walicka zdobyły złoto Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły za wspaniały udział w zawodach.
 
 
 
 

Mikołajkowy Rajd Nordic Walking 11.12.2019r.


XVII Integracyjny Festyn Bawmy się Razem – Bawmy się Radośnie. Przebród 22.11.2019r.
IX Podlaski Memoriał Waldemara Kikolskiego w biegach przełajowych 21.11.2019r.


error: Content is protected !!
Skip to content