Przedszkole

PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do śledzenia naszych postów:

Aktualności 2023/2024

SOSW nr 1 strona Facebook

Kulinarne ferie w przedszkolu

Ferie w przedszkolu nr 9 w Suwałkach upłynęły pod hasłem: „Master chef junior”. Przedszkolaki każdego dnia pod opieką nauczycieli przygotowywały różnego rodzaju pyszności np. Serduszkowe gofry, mafiniki, kolorowe jajeczka i wiele innych. Czas upłynął szybko i smacznie. Pełni energii wracamy do pracy.

Dzień babci i dziadka

Warsztaty bożonarodzeniowe

19.12 w świątecznej atmosferze odbyły się rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe. Wszystkie stroiki trafiły na kiermasz charytatywny na rzecz suwalczanki Julii Nowaszczuk. Wykonane ozdoby świąteczne były tak piękne, że odrazu zostały sprzedane🌲 Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy

Lista laureatów konkursu plastycznego pt. Miś na straży przyrody

Lista laureatów tegorocznej edycji konkursu plastycznego pt. Miś na straży przyrody:
Kategoria trzylatki:
I miejsce – Oliwia Augustynowicz, Przedszkole nr 2
II miejsce – Wiktor Sienkiewicz, Przedszkole nr 7
III miejsce – Gabriela Pretko, Przedszkole nr 2
Kategoria czterolatki:
I miejsce – Szymon Stelęgowski, Przedszkole nr 5
II miejsce – Krystyna Taraszkiewicz, Przedszkole nr 5
III miejsce – Filip Siłkowski , Przedszkole nr 7
Kategoria pięciolatki:
I miejsce – Jan Pietraszkiewicz, Przedszkole nr 10
II miejsce – Miłosz Dębowski, Przedszkole nr 7
III miejsce – Urszula Nowalska, Przedszkole nr 10
Kategoria sześciolatki:
I miejsce – Jakub Letkiewicz, Przedszkole nr 10
II miejsce –
Miłosz Paciorkowski, Przedszkole nr 7
III miejsce – Nikodem Mickiewicz, Przedszkole nr 1
Wyróżnienie – Mają Szaraszewicz, Przedszkole nr 10
Kategoria Przedszkole nr 9:
I miejsce – Stanisław Jeliński
II miejsce – Hania Czosnek
III miejsce – Kacper Figiel.
Serdecznie dziękujemy za liczny udział i gratulujemy laureatom. Dyplomy i nagrody zostaną dostarczone do przedszkoli w najbliższych dniach. Do zobaczenia w przyszłorocznej edycji konkursu.

Przedszkolaki

Dzisiaj nasze przedszkolaki ćwiczyły swoje umiejętności plastyczne w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Powstały ciekawe letnie kwiaty. Dziękujemy Pani Lidii za życzliwość i miłe spędzony czas.
 

Wycieczka

Dziś dzieci z naszego przedszkola wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego Miodoborze w Starych Motulach . Ileż było atrakcji…Dzieci karmiły i głaskały kozy, króliki, konie, owce, kury, pawie, daniele a nawet świnki wietnamskie. Było również ognisko z kiełbaskami, zabawy w domkach z tajemniczym przejściem. Ale najwiecej radości i emocji przyniosła szalona przejażdżka wozem przez las. Na pewno jeszcze tam wrócimy.

Dzień mamy

Dzieci z przedszkola w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nie zapomniały o swoich mamach w Dniu ich Święta. Nikt przecież nie potrafi kochać tak jak mama. Serce puka raz i dwa-to dla Ciebie mamo! Z takim przesłaniem dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły dla swoich rodziców. Był ogrom emocji, wzruszeń i radości. Nie zapomniano również o drobnych upominkach, kwiatach i wspólnym poczęstunku. Kochamy Cię Mamo!

Galeria poniżej:

Filmiki z tego wydarzenia na naszym Facebooku.

Facebook SOSW nr 1 w Suwałkach

 

Zaproszenie

Wielka Olimpiada Małych Sportowców

15 maja 2023 Przedszkole nr 9 poraz kolejny brało udział w Wielkiej Olimpiadzie Małych Sportowców. Przedszkolaki dzielnie trenowały, by pokazać swoje sportowe umiejętności.
Podczas zawodów w duchu zdrowej rywalizacji dzieci dały z siebie wszystko przy hucznym dopingu kibiców drużyny.
Mali zawodnicy z dumą odebrali medale oraz nagrody. 
Dziękujemy licznym kibicom zarówno ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 w Suwałkach, rodzicom jak też zaproszonym uczniom Liceum Mundurowego ZDZ.
Dzięki Wam zdobyliśmy nagrodę dla najlepszych kibiców.
 

Wycieczka

To był wspaniały dzień. Pełen niezapomnianych przeżyć i wrażeń w kontakcie z naturą w Leśnym przedszkolu w Krzywym. Dzieci wykorzystując leśne walory przedszkola bawiły się w Tarzana. Chodziły po drzewach, wspinały się po linach, bujały się w hamakach, obserwowały teren z wieży widokowej. Najwięcej radości sprawiła zabawa w piasku i w szałasach.

Konkurs "Najpiękniejsza Marzanna"

Konkurs na ” Najpiękniejszą Marzannę” dobiegł końca. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i naszym dzieciakom za wspaniałe, kreatywne pomysły oraz wspólną zabawę . Nie ma przegranych, wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone. Jednak na czele znalazły się trzy następujące prace: l miejsce – praca rodzinna, Marcelina Jarosz, ll miejsce – grupa przedszkolna 0c ” Niedźwiadki”, lll miejsce – praca rodzinna, Ksawery Osewski. Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród: Pizzerii ” Chilli Pizza”, Księgarni ” Tania Książka”, Sklepowi ” Eden” oraz naszym uczniom ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy za upominki z ceramiki.

Pokaz mody wiosennej

Wczoraj w naszym przedszkolu odbył się Wiosenny pokaz mody z surowców wtórnych. Dzieci oraz Panie prezentowały oryginalną kolekcję wiosenną na czerwonym dywanie z #HoteluSzyszko. Wszystkie stroje były przepiękne i jakże orginalne. Można było zobaczyć m.in. strój pani wiosny, dżentelmena wiosennego, i wiele innych .Przy prezentacji strojów oraz podczas zabawy tanecznej towarzyszyła nam wesoła muzyka  . Wiosenne wydarzenie modowe zakończyliśmy wykonaniem sałatki owocowej  według własnych upodobań smakowych. To był piękny dzień!

Filmik na facebooku

Wiosenne kwiaty

22.03.2023r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Wiosenne kwiaty” w Przedszkolu Niepublicznym OMNIBUSEK w Suwałkach. Chłopcy z grupy odebrali nagrody osobiście. Gratulujemy.

Dziś liski i wiewiórki odwiedziły Bibliotekę Publiczną im.Marii Konopnickiej w Suwałkach filia nr 3. Wspólnie poznaliśmy książkę kamishibai „Mój przyjaciel Kemushi,,a następnie wykonaliśmy małego Kemushiego i również trochę się pobawiliśmy.
Dziękujęmy bardzo.
 

Pokaz mody wiosennej

Grupa Liski i Wiewioreczki. Spotkały się z naszą Panią Anią pielęgniarką-higienistką, która pokazała nam jak szczotkować i pielęgnować ząbki, żeby były zdrowe.

Facebook filmik

Dwie bajki

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć i posłuchać dwóch bajek: ” O groszku” oraz ” Mądrej kurcze” z wykorzystaniem obrazkowego teatrzyku kamishibai dzięki uprzejmości Pań z Biblioteki Pedagogicznej. Było ciekawie i miło. Dziękujemy Paniom za wspólną zabawę i miłe spędzony czas.

Konkurs plastyczny

Teatrzyk w przedszkolu

Dziś odwiedził nas teatrzyk AKADA z przedstawieniem pt. Podróże do krainy zagadek. Wspólnie bawiły się przedszkolaki i dzieci z klas 1-3.

Cukiernicze warsztaty walentynkowe w przedszkolu

Filmik:

Dzień pizzy

Od rana świętujemy Dzień pizzy, a wokół zapach się unosi. Wszyscy są radośni. Grupy 0c i 0f po degustacji. 🙂

Filmik

Ferie w przedszkolu

Chociaż ferie już za nami, ale pozostały niezapomniane wrażenia i wspomnienia z atrakcji przygotowanych przez nasze przedszkole w SOSW nr 1 w Suwałkach w ll tygodniu ferii zimowych. Były to:

– leśne spotkania z przyrodą w Wigierskim Parku Narodowym

– kulinarne przysmaki

– kąpiele i zabawy na basenie w aquaparku

– olimpiada przedszkolaka

– warsztaty ceramiczne w glinie.

Filmiki (umieszczona na Facebooku):

Filmik 1

Filmik 2

Filmik 3

Filmik 4

Filmik 5

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Suwałkach ,, Serce za serce” Radość, Szczęście i Miłość- Takie uczucia towarzyszyły dzisiaj naszym przedszkolakom na spotkaniu z Babciami i Dziadkami z okazji ich Święta.

Filmik

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025’’ Priorytet 3 – zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” nasze przedszkole otrzymało środki finansowe na zakup książek oraz na realizację działań promujących czytelnictwo w kwocie 3125,00 złotych. Finansowy wkład własny 625,00zł, dofinansowanie z programu 2500,00zł. Koszt całego projektu 3125,00 zł. Nasz księgozbiór przedszkolny wzbogacił się o 130 pozycji książkowych. Poza zakupem książek, przedszkole realizowało działania promujące czytelnictwo. Cała wspólnota przedszkolna zaangażowała się w realizację zaplanowanych działań.
Zrealizowano następujące działania:

1. Zakres współpracy placówki wychowania przedszkolnego z biblioteką publiczną/pedagogiczną:
• Udział w akcji bibliotecznej ,,Czytanie dla pokoju”
• Współpraca przy zakupie książek w ramach programu – polecenie książek oraz pomoc w znalezieniu szukanych pozycji na rynku wydawniczym.
• Wycieczka do szkolnej biblioteki-zapoznanie się z pracą bibliotekarza
• Udział w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”- organizacja świątecznego kiermaszu książki

2. Wydarzenia promujące czytelnictwo organizowane w ramach programu:
• zorganizowanie konkursu literackiego „Jaka to bajka?” ( wskazywanie rekwizytów i próba odgadnięcia z jaką bajką się kojarzy.?) zakup książek, dyplomów oraz nagród);
• Realizacja projektu „A to Polska właśnie”” czytanie zakupionej pozycji z wierszykami dla dzieci o naszej Ojczyźnie. Wierszowana podróż po różnych regionach naszego kraju, zabytkach, kulturze i tradycjach poszczególnych regionów.
• Kubuś Puchatek-bohater imprezy ,,Święto Pluszowego Misia’ inscenizacja fragmentów utworu konkursy z udziałem przedszkoli z miasta Suwałki
• Konkurs plastyczny pod hasłem ,,Miś mój bohater” o zasięgu miejskim
• udział w projekcie „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” – tworzenie przez dzieci i rodziców własnych książeczek, wykonanie do nich ilustracji, prezentacja książeczek oraz wspólne czytanie rodziców i dzieci na spotkaniu podsumowującym projekt.
• Przynoszenie przez dzieci książeczek z domowej biblioteczki do przeczytania w przedszkolu
• „Wierszyki do czytania z dzieckiem” – wykonanie i czytanie książeczek z wierszykami, w których dziecko zastępuje słowo pisane obrazkami, udostępnienie ich w środowisku lokalnym
• Akcja „Rodzice czytają – dzieci słuchają” – zapraszanie rodziców, dziadków do czytania dzieciom w placówce
• Udostępnienie rodzicom listy polecanych lektur
• Zorganizowanie na terenie przedszkola kiermaszu książkowego umożliwiającego dzieciom bezpośredni kontakt z książką ,pobudzenie dziecięcej ciekawości poznawczo-czytelniczej

3. Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem zakupionych książek:
• opracowanie regulaminu „Kodeksu małego czytelnika”,
• Czytanie współuczestniczące zakupionych książeczek np ,, Piłki”,, W deszczu i w słońcu” ,,Mycie rąk” ,,Antoś na zielonej łące”
• Zilustrowanie bajki pt. „Legenda o smoku wawelskim” – wystawa prac w sali,
• „Ranki i Popołudniowe czytanki” – codzienne czytanie książeczek, rozmowa z dziećmi na temat wysłuchanych utworów,
• Przeprowadzenie zajęć z wykorzystaniem książeczek sensorycznych ,,Baw się i dotknij” ,,Pogłaszcz zwierzątko’’,, Na wsi” ,Dotykam-poznaję morze” ,,Pierwsze zapachy-moja pachnąca książeczka z kolorami’’
• przeprowadzenie zajęć z wykorzystaniem książeczek ,,Pucio mówi dobranoc’’ ,,Pucio mówi dzień dobry’’ ,, Pucio umie opowiadać’’ Galewska-Kustra, ,,Skarbnica najpiękniejszych legend”
• wykorzystanie zakupionych książeczek do zajęć rewalidacyjnych-bajkoterapii

4. Miejsce, w którym znajdują się/zostały wyeksponowane książki zakupione w ramach programu, np. biblioteczka, półka z książkami, szafa, sala zabaw:
• Zorganizowanie w każdej sali przedszkolnej „Kącika książki”,
• Zorganizowanie biblioteczki z zakupionymi książeczkami
• Półka z książkami w sali zabaw

5. Przykłady zakupionych nowości wydawniczych dla dzieci w wieku 3-6 lat (4-8 przykładów):
• Miś i szal. Czytanie uczestniczące dla dzieci z trudnościami w porozumiewaniu się.A.Łojewska
• Mycie rąk. Czytanie uczestniczące dla dzieci z trudnościami w porozumiewaniu się AŁojewska
• Pogłaszcz zwierzatko Przytulki
• Zwierzęta wokół nas. Encyklopedia dla dzieci
• Wasilewicz Grażyna-Baw się i dotknij.,,Na wsi”-książeczka sensoryczna
• Wiśniewska Joanna-Dotykam poznaję Morze
• M.Galewska Kustra-Co robi Pucio?
• A.ŁojewskaW deszczu i w słońcu. Czytanie uczestniczące dla dzieci z trudnościami w porozumiewaniu
• Zbigniew Dmitroca,, Akademia mądrego dziecka. Jeden.dwa,trzy..

6. Wnioski z realizacji programu
Program zintegrował różnorodne działania nauczycieli, rodziców i dyrektora wokół promocji czytelnictwa w przedszkolu i w środowisku lokalnym. Wzbogacił i uatrakcyjnił zajęcia z dziećmi o obniżonym potencjale intelektualnym. Przedszkolne „Kąciki książek” w salach zostały wzbogacone o nowe pozycje książkowe, które spowodowały zaciekawienie u dzieci i zmotywowały do sięgania po nie. Dzieci miały szansę m. in. wziąć udział w ciekawych zajęciach, zapoznać się z biblioteką oraz słuchać utworów czytanych przez zaproszonych rodziców. Nasze przedszkole wzięło udział w projektach promujących czytelnictwo tj ,,Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” ,, Święto pluszowego misia” ,,Bajkowe drzwi”, ,, Czytanie dla pokoju”. Działania promujące czytelnictwo są stałymi formami pracy dydaktyczno- wychowawczo-opiekuńczej w naszym przedszkolu i permamentnie są wzbogacane o nowe pomysły , formy i metody pracy mające na celu wspieranie rozwoju poznawczo- umysłowego dziecka jak również kształtowanie zainteresowań czytelniczych i zachęcanie do czytania.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 – nabór na rok 2023 – Ministerstwo Edukacji i Nauki – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Filmik:

https://www.facebook.com/soswnr1suwalki/videos/5419022631450604

Zaproszenie

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasze przedszkolaki zaprosiły do wspólnego celebrowania tego święta zaprzyjaźnione przedszkola Żółty Słonik oraz “Bajka”. Na wszystkich uczestników czekało moc atrakcji i zabaw Był misiowy wierszyk na powitanie, tańce przy misiowej muzyce, kącik pełen pluszowych misiów czekających na przytulaski małych przedszkolaków, malowanie twarzy, misiowe tatuaże, zamykanie w bańce oraz pyszny poczęstunek. Imprezę uświetniła wizyta Misia Uśmiecha symbolu naszego miasta oraz występ ośrodkowych wolontariuszy przy piosence “Pluszowe niedźwiadki”. Tak wspaniałą zabawę zawdzięczamy kilku suwalskim firmom i osobom, które wsparły nas w organizacji uroczystości. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę piekarni “Jasia”, hurtowni warzyw i owoców GALA, firmie PHU “Grosik” przy ul. Szkolnej, sklepowi balonowemu Bajkowo, animatorowi Lady Clown oraz ośrodkowym wolontariuszom pod przewodnictwem pani Pauli Daneckiej. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę. Niech MIŚ będzie z Wami!

Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu

Przedszkolaki podsumowały rok pełen zabaw ale rownież ciężkiej pracy i z radością wspólnie z rodzicami i wychowawcami powitały wakacje.

Olimpiada Małych Sportowców

14 czerwca na hali Osir po raz dziewiętnasty odbyła się Wielka Olimpiada Małych Sportowców organizowana przez przedszkole nr 8 w Suwałkach. Nie mogło na niej zabraknąć naszych przedszkolaków. Przygotowania do imprezy trwały ponad dwa tygodnie, co dało się zauważyć w czasie Olimpiady. W konkurencji z kijem hokejowym nie mieliśmy sobie równych! Wprawdzie miejsce na podium nas ominęło, ale i tak wygraliśmy! Pokonując swoje słabości, trudności i wszelkiego rodzaju obawy wystąpiliśmy przed dużą publicznością, co dla niektórych z nas jest mistrzostwem świata. Każdy przedszkolak wrócił z medalem, a dodatkowo organizatorzy obdarowali nas przepięknymi zabawkami, które trafiły do grup przedszkolnych każdego z małych sportowców. Jedno jest pewne – za rok też tam będziemy.

Przytulanie daje moc

Przedszkolaki z Przedszkola nr 9 przy SOSW nr 1 w Suwałkach ochoczo włączyły się do ogólnopolskiej kampanii “Przytul się do drzewa”. Warunkiem wzięcia udziału było przytulenie się do drzewa. Każda grupa wyruszyła na poszukiwanie wskazanych przez organizatora obiektów, aby dzięki naszym uściskom przekazać moc pozytywnych wibracji skierowanych na ochronę przyrody. Zadanie wywołało w przedszkolakach wiele radości, bo jak się okazało przytulać się można nie tylko do mamy. Taka kampania powinna trwać cały rok, bo o naszą planetę powinniśmy dbać każdego dnia do czego gorąco zachęcamy wszystkich.
Przytulanie daje moc!
 


Ogólnopolska akcja przytul się do drzewa

Wspólne czytanie

26 maja w naszym  przedszkolu odbyła się  impreza  propagującą wspólne czytanie pod znanym w całej Polsce hasłem „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni rodzice, którzy musieli najpierw wspólnie z dzieckiem wykonać książeczkę o dowolnej tematyce, następnie zaprezentować ją na forum, a krokiem trzecim było dzielenie radości ze swoim dzieckiem z występu oraz otrzymanych upominków. Były one oczywiście w formie książkowej zarówno dla dziecka, jak i dorosłego plus jedyny w swoim rodzaju chustecznik  wykonany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy ze SOSW nr 1 w Suwałkach. W związku z tym, że akcja czytelnicza przypadła w Dniu Matki, nie zabrakło uścisków, drobnych podarunków i wspólnego „Sto lat” dla zebranych mam. W organizacji spotkania pomagały bohaterki znanej bajki pt. „Kraina Lodu”, czyli Elza i Anna, które sprawdziły u dzieci znajomość popularnych bajek. Każdy uczestnik spotkania otrzymał na zakończenie książkowy upominek, który ma zachęcać do dalszego aktywnego czytania.

Wszystkiego najlepszego

Co słychać na wsi?

Ostatnio tematem przewodnim  zajęć w grupie 0c było życie na wsi. Żeby wzmocnić informacje z tego zakresu, dzieci wybrały się do pobliskiego gospodarstwa wiejskiego aby z bliska zobaczyć co tam się gdzie i kto w nim mieszka. Wprawdzie nie wszystkie zwierzątka chciały do nas wyjść i pozować do zdjęcia, ale sporo udało nam się zobaczyć. Nawet mieliśmy okazję zobaczyć z bliska żeremię bobrów i teren na którym one żerują. Potem był czas na spacer nad jezioro oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Witaj, majowa jutrzenko

Mazurek 3 Maja w wykonaniu Przedszkolaków .

Matematyka

Matematyka w życiu każdego człowieka jest bardzo ważna. Dlatego powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. W przedszkolu przez cały rok dbamy o rozwój kompetencji matematycznych na różne sposoby tj. liczymy, przeliczamy, segregujemy, tworzymy zbiory, rozróżniamy figury geometryczne, tworzymy rytmy, porównujemy ze sobą przedmioty, a przede wszystkim dobrze się bawimy! Bo o to przecież nam chodzi, aby uczyć się przez zabawę.

Zabawy muzyczno-ruchowe grupy 0B

Na naszej stronie Facebooku możecie Państwo zobaczyć m.in. kilka filmików z zajęć muzyczno -ruchowych grupy 0b. Pełzamy jak ślimaczki,latamy jak motylki,naśladujemy pociąg,naśladujemy samolot,podskakujemy jak piłeczki, galopujemy jak koniki.

Odnośnik do strony:

https://www.facebook.com/soswnr1suwalki/

Powitanie wiosny w WPN

Przedszkolaki powitały wiosnę w Wigierskim Parku Narodowym wspólnie z rodzicami przy ognisku i wspaniałej pogodzie.

Poniżej odnośnik do filmu, który znajduje się na naszym profilu Facebook (proszę kliknąć w obrazek).

Innowacja pedagogiczna

Innowacja pedagogiczna “Razem lepimy-program zajęć ceramicznych dla dużych i małych”, w której uczestniczą przedszkolaki z grupy OA i uczniowie klasy 3PB. Dziękuję i przepraszam że o tak wczesnej porze😉

Warzywny czwartek

Garść zimowych wspomnień…

Dziś żegnamy zimę z muzyką, radością i przytupem. Specjalnie na jej zakończenie przygotowaliśmy  jedne z piękniejszych zimowych wspomnień, a mianowicie z zimowego balu karnawałowego. Wiosna jest już tuż za rogiem, a my jeszcze przez chwilkę nacieszmy oczy zabawą w biało-niebieskim kolorze.

Owocowo witaminowa środa

Zapraszamy do obejrzenia materiału poniżej:

Ach, ten tłusty czwartek

Dużo kalorii. Dobrze, że na sali gimnastycznej możemy je spalić. 

Bądź aktywny – bądź zdrowy

Nasze przedszkolaki brały udział w projekcie polsko – litewskim: “Bądź aktywny – bądź zdrowy- II etap”. Łączyliśmy się online z Panią Jurgitą i przedszkolem w Alytusie. Dzieci poznały nowych kolegów z Litwy, ich imiona, język i zabawy. Razem wykonywały prace plastyczno – techniczne. A także bawiły się i ćwiczyły wspólnie przy muzyce.

Co się działo w listopadzie w grupie 0c?

Oj, działo się bardzo dużo. Na początek rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego „Zwierzaki-cudaki” z darów natury, w niedługim czasie przygotowania do Święta Niepodległości, a po drodze dużo zabawy, nauki i klasowych uroczystości. W minionym miesiącu postawiliśmy na wielozmysłowe poznawanie liter i cyfr Metodą Dobrego Startu. Bawiliśmy się przy tym doskonale, a przy okazji próbowaliśmy różnych smaków. Duży nacisk położyliśmy też na zajęcia ruchowe, nie tylko na Magicznym Dywanie, ale również na sali gimnastycznej. Wiadomo – ruch to zdrowie. Doskonale bawiliśmy się w czasie Święta Pluszowego Misia, ósmych urodzin Juleczki oraz klasowych Andrzejek. Na koniec miesiąca poćwiczyliśmy nasze rączki malując farbami papierowe rolki z których powstała cudowna choineczki, bo przecież święta tuż, tuż…

Mali Patrioci Grupa 0B

Konkurs plastyczno-techniczny

„Zwierzaki-cudaki z darów natury”

W związku z tym, że króluje jesień, przedszkolaki i ich rodziny zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym pt. „Zwierzaki-cudaki z darów natury”. Z materiałami do wykonania prac nie było większych problemów, bo gdzie się nie obejrzymy tam leżą kasztany, żołędzie, jarzębina, kolorowe liście oraz wiele innych bogactw obecnej pory roku. Trzeba było tylko zaczerpnąć jakiś pomysł i zabrać się do pracy. Wszyscy uczestnicy konkursu tworzyli w pocie czoła, aby zostać zwycięzcami. Wykonane prace zachwyciły pracowników SOSW nr 1 oraz szanowne Jury. Po podliczeniu punktacji i zasięgnięciu opinii dodatkowego jurora, udało się wyłonić zwycięzców. Wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy i nagrody, dlatego też nikt nie czuł się poszkodowany. Mamy jedynie nadzieję, że następnym razem uda nam się namówić więcej rodziców do wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zachęcamy do dalszej aktywności twórczej!

Fotorelacja:

Dzień Przedszkolaka 2021

Powrót do przedszkola 🙂

Zapraszamy
do zobaczenia krótkich filmików z zajęć prowadzonych podczas grup zbiorczych,
poniedziałkowej Terapii Ręki oraz piątkowych zajęć AAC.

https://youtu.be/QAuFEq8EYLU
https://youtu.be/FcknymS00SU

Kornelia Witkowska

Przedszkolaki – Brawo 👍

W Naszym przedszkolu Podczas zajęć w grupie zbiorczej wcale się nie nudzimy. Codziennie rano i po południu mamy inne zajęcia: Metodę Dobrego Startu, Multismykosensorykę, Terapię Ręki, Podróże Zebrusia, Artterapię, Bajkoterapię. Uczymy się  chętnie, ale przede wszystkim wspaniale się bawimy.

https://www.youtube.com/watch?v=X_SDmakRkIQ
https://youtu.be/dSDqzqUOCoI
https://youtu.be/1Mf_E_55SBE

Pozdrawiam
_Kornelia Witkowska_

Przedszkolaki na grupie zbiorczej bawiły się przy muzyce: trochę pograły 🙂 trochę potańczyły 🙂

Aneta Brogowska gr. 0b

Zajęcia prowadzone poza podstawą programową w Specjalnym Przedszkolu nr 9

 

Plastyka w przedszkolu – zajęcia plastyczne prowadzone przez  Małgorzatę Suchocką (poniedziałek godz. 8.00-8.30)

Terapia ręki – ćwiczenia usprawniające motorykę małą, prowadzone przez Kornelię Witkowską (wtorek godz. 15.00-15.30)

Metoda Dobrego Startu – zajęcia przygotowujące dzieci do czytania i pisania prowadzone przez Agnieszkę Biegasik (wtorek 14.30-15.00)

Smykomultisensoryka – zajęcia angażujące wszystkie zmysły, prowadzone przez Katarzynę Bednarko (środa 14.30-15.00)

Dance w przedszkolu – zabawy muzyczno-taneczne prowadzone przez Anetę Brogowską (czwartek 15.00-15.30)

Bajkoterapia – zajęcia czytelnicze, rozwijające wyobraźnię dziecka prowadzone przez Monikę Szpakowską (piątek 14.30-15.00)

     Sensoplastyka – zajęcia prowadzone przez Joannę Anusiewicz- Cyran (piątek           8.00-8.30) 

Deklaracja obecności dziecka w Przedszkolu w okresie dyżuru wakacyjnego w miesiącu sierpniu w roku szkolnym 2019/2020

Deklaracje można wysyłać drogą elektroniczną na adres sekretariat@sosw1.suwalki.eu

ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA PRZY SOSW NR 1 W SUWAŁKACH.

 Przedszkole nr 9  przy SOSW nr 1 powstało z myślą o dzieciach
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz
z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną. Organem prowadzącym jest Miasto Suwałki. Nadzór pedagogiczny pełni Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

 Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i terapeutyczną, która bierze udział w tworzeniu i realizowaniu dla każdego dziecka Indywidualnego Programu Edukacyjno-Terapeutycznego. Przedszkole korzysta z pomieszczeń odpowiednio przystosowanych i wyposażonych do potrzeb dzieci. Zapewniamy zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Zajęcia odbywają się w małych grupach od 3 do 8 dzieci. W przedszkolu realizowana jest bezpłatna podstawa programowa w wymiarze 5 godzin dziennie poniedziałku do piątku. Przewidziane są również zajęcia dodatkowe w godzinach porannych i popołudniowych, zapewniamy naszym wychowankom opiekę od 7.00 do 16.00.  Rodzice ponoszą koszty posiłków oraz w przypadku dzieci, które nie posiadają Suwalskiej Karty Mieszkańca, opłatę za każdą rozpoczętą godzinę korzystania przez dziecko ze świadczeń poza podstawą programową w wysokości 1,00 zł. (jeden złoty).

 

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 1 W SUWAŁKACH OFERUJE:

  • AKTYWNE METODY PRACY Z DZIECKIEM: HYDROTERAPIA, KOMUNIKACJA ALTERNATYWNA I WSPOMAGAJĄCA, INTEGRACJA SENSORYCZNA, TERAPIA RĘKI, RUCH ROZWIJAJĄCY WERONIKI SHERBORNE, DOGOTERAPIA, LOGORYTMIKA, PROGRAM TEACCH ERICA SHOPLERA.
  • STAŁĄ OPIEKĘ MEDYCZNĄ.
  • MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA ZE SPECJALISTYCZNYCH PORAD.
  • ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM, PEDAGOGIEM, LOGOPEDĄ, REHABILITANTEM, NEUROLOGOPEDĄ ORAZ REWALIDATOREM.

Zapraszamy na dni otwarte przedszkola 24 kwietnia i 22 maja 2020 r.
w godzinach 10.00-13.00

Zapraszamy do zobaczenia krótkich filmików z zajęć prowadzonych podczas grup zbiorczych, poniedziałkowej Terapii Ręki oraz piątkowych zajęć AAC.

https://youtu.be/QAuFEq8EYLU

https://youtu.be/FcknymS00SU

Pozdrawiam: Kornelia Witkowska

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

error: Content is protected !!
Skip to content