Działania w związku z epidemią koronawirusa 12.03 – 26.06.2020

Działania w związku z epidemią koronawirusa

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Półkolonie organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Huragan 26.06.2020

Deklaracja obecności dziecka w Przedszkolu w okresie dyżuru wakacyjnego w miesiącu sierpniu w roku szkolnym 2019/2020

Deklaracje można wysyłać drogą elektroniczną na adres sekretariat@sosw1.suwalki.eu

(@Poniat 22.06.2020)

Szanowni Państwo,

do 26 czerwca br. przedłużyliśmy kształcenie na odległość w szkołach i placówkach oświatowych. Jednocześnie wznawiamy działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, a także ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchamiamy również możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego.

W rozporządzeniu MEN podaliśmy 28 czerwca jako dzień, do którego będzie utrzymane ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Data ta pokrywa się z terminem zakończenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego wypłacanego rodzicom. W praktyce jednak zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek, 26 czerwca, a od soboty, 27 czerwca uczniowie rozpoczną wakacje.

W załączeniu przekazuję regulacje prawne oraz komunikat MEN w tej sprawie. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim nauczycielom z Państwa placówki oraz poinformowanie rodziców o planowanej organizacji roku szkolnego.

Z poważaniem
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

1. Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 czerwca br. – komunikat MEN
https://dokumenty.men.gov.pl/Ksztalcenie_na_odleglosc_w_szkolach_i_placowkach_przedluzone_do_26_czerwca_br_-_komunikat_MEN.DOCX

2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 czerwca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
https://dokumenty.men.gov.pl/Nowelizacja_Rozporzadzenia_MEN_30b.pdf

Uprzejmie informuję, iż pracownicy, którzy posiadają deputat na fartuch ochronny zobowiązani są do jego zakupu.

Dyrektor SOSW nr 1 w Suwałkach

Uprzejmie informuję, iż z dniem 25 maja 2020 r. rozpoczynają się w naszym Ośrodku zajęcia edukacji wczesnoszkolnej, zajęcia rewalidacyjne, świetlicowe  dla klas I-III oraz konsultacje dla uczniów z klas VIII.
Od dnia 1 czerwca 2020 r. rozpoczną się konsultacje dla uczniów z pozostałych klas ze wszystkich przedmiotów i uruchomiona będzie możliwość korzystania z biblioteki szkolnej. Wychowawców klas bardzo proszę o zebranie informacji od swoich uczniów-rodziców, czy są zainteresowani konsultacjami i z jakich przedmiotów. Informacje te należy przesłać na adres:

sekretariat @sosw1.suwalki.eu w terminie do 26 maja 2020 r.

Bardzo proszę wychowawców/nauczycieli/specjalistów o przygotowanie sal – pracowni – gabinetów zgodnie z wytycznymi reżimu sanitarnego i zgłoszenie do dyrektora celem odbioru pomieszczenia w terminie do 22 maja 2020 r.

Dyrektor SOSW nr 1 w Suwałkach

Szkolny konkurs
plastyczno – czytelniczy „Moja bajka” – zakończony!

Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Adresatami byli uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1.

Dziękuje wszystkim, uczniom i rodzicom, którzy nadesłali wspaniałe prace.

Jury zwracało uwagę na wkład pracy włożony w wykonanie pracy, oraz samodzielność jej wykonania. Za najlepsze prace uczniowie otrzymali nagrody. Dziękuję wszystkim J

A oto nagrodzone prace: 

Konkurs recytatorski „Opowiedz o bibliotece & książce”

 Z wielką przyjemnością, ogłaszam, że szkolny został rozstrzygnięty!!!

Bardzo mi miło i dziękuje bardzo wszystkim, którzy wzięli w nim udział.

A oto linki do najlepszych recytacji J

Monika Borowska

https://drive.google.com/file/d/1CA-6GfqqcHUfsjolgI7D1y60ew7VX3pp/view?usp=drivesdk

Adrian Dąbrowski

https://photos.app.goo.gl/khSm6DdNdMzFcWPr8

Jędrzej Wojtkowski

https://drive.google.com/file/d/11uTqLy8uAfcntcTd6OMRYwhES0maUTCl/view?usp=drive_web

Szanowni Państwo, w załączniku przesyłam pismo Naczelnika Wydziału Prewencji TE.0151.6.2020AN z dnia 13 marca 2020 roku dotyczące zajęć prewencyjnych z profilaktykami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach z dziećmi i młodzieżą w postaci spotkań on-line.

Serdecznie zapraszam do kontaktu

Z poważaniem, mgr Anna Niewiadomska Specjalista Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Wydział Prewencji Komenda Miejska Policji w Suwałkach, tel. 87 564 1452

Podziękowanie za uszyte maseczki 8.05.2020

Szanowni Państwo Nauczyciele 07.05.2020

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli, w którym podsumowaliśmy inicjatywy realizowane w obszarze cyfryzacji szkół oraz działania podjęte przez MEN w związku z pandemią koronawirusa.
W publikacji znajdą Państwo m.in. aktualny opis funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej epodreczniki.pl oraz wykaz materiałów i stron internetowych przydatnych do nauki online. Materiał przybliża także projekty szkoleniowe dla nauczycieli w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz inne projekty realizowane w obszarze cyfryzacji szkół, takie jak program „Aktywna tablica” czy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. W publikacji znalazły się ponadto rekomendacje dotyczące wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z Informatorem oraz proszę o przekazanie go pracownikom Państwa placówki. Mam nadzieję, że informacje zawarte w publikacji będą wsparciem w kształceniu na odległość.
Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli załączam do wiadomości. Jest on również dostępny na stronie internetowej MEN oraz epodreczniki.pl w zakładce Kształcenie na odległość https://epodreczniki.pl/ksztalcenie-na-odleglosc.

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – działania MEN na rzecz
cyfryzacji edukacji – plik word
https://dokumenty.men.gov.pl/Informator_MEN.docx

Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – działania MEN na rzecz
cyfryzacji edukacji – plik pdf
https://dokumenty.men.gov.pl/Informator_MEN.pdf

Szanowni Państwo,

Komenda Miejska Policji w Suwałkach informuje, iż został wydłużony czas składania prac pn. “WIERSZYK RYMOWANKA KMZB” do dnia 7 maja 2020 roku oraz jej formę z korespondencyjnej na e-mailowa.

Konkurs jest otwarty dla_całego społeczeństwa-dzieci, dziadków, rodziców, nauczycieli. Zachęcam do rozpowszechnienia wiadomości oraz do podjęcia udziału w konkursie. Więcej informacji w Regulaminie z dnia
28.04.

Z poważaniem,
mgr Anna Niewiadomska
Specjalista Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii
Wydział Prewencji
Komenda Miejska Policji w Suwałkach

ZAŁĄCZNIKI DO KONKURSU

Bogusława Frydrych-Szczepkowska
Psycholog w SOSW nr 1 w Suwałkach

Bijemy rekordy! Dziś przekazaliśmy 670 maseczek dla suwalskiego szpitala, 160 maseczek na rzecz osób bezdomnych i 80 dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach. 24.04.2020

Dziś dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach przekazał materiał na uszycie maseczek wielokrotnego użytku do PO-W. Szyjemy dalej. 21.04.2020

 

Dziś przekazaliśmy suwalskiemu szpitalowi 650 maseczek. 17.04.2020

Bogusława Frydrych-Szczepkowska
Psycholog w SOSW nr 1 w Suwałkach

Żegnamy Profesora Andrzeja Strumiłło

Żegnamy Wspaniałego człowieka Profesora Andrzeja Strumiłło, naszego wieloletniego przyjaciela, na którego obecność i wsparcie zawsze mogliśmy liczyć…Profesorze..Dziękujemy 

 

Jeszcze przed Świętami uszyliśmy dla szpitala 100 maseczek
i odebraliśmy kolejny zwój fizeliny na uszycie kolejnych. 10.04.2020r.

 

Kolejne maseczki dla szpitala już gotowe

Rodzice i opiekunowie prawni! 08.04.2020

Wnioski o wydanie opinii psychologa i innych specjalistów z SOSW nr 1  dostępne są w zakładce “Strefa Rodzica”.

BOGUSŁAWA FRYDRYCH-SZCZEPKOWSKA (psycholog) i ALICJA KOSIŃSKA (pedagog), SOSW nr 1 w Suwałkach

OGŁOSZENIE 6.04.2020

Informacja do wszystkich pracowników SOSW nr 1 w Suwałkach. Poszukujemy chętnych do szycia maseczek, które przekażemy służbie medycznej suwalskiego szpitala. Więcej informacji pod nr: 695488251 lub 605979305. 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Dyrekcja SOSW nr 1 w Suwałkach serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wspaniałą współpracę w realizacji kształcenia na odległość. Dziękujemy wszystkim za ogromny wysiłek, aktywność, kreatywność i innowacyjność w prowadzeniu zdalnego nauczania. Jednocześnie z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim zdrowia i siły, niech Wielkanoc wypełni nasze serca radością, wiarą i nadzieją na lepsze jutro. (06.04.2020)

Maseczki dla szpitala

SOSW nr 1 w Suwałkach włączył się w akcję szycia maseczek. To nasze pierwsze maseczki, które przekazaliśmy pracownikowi suwalskiego szpitala. Otrzymaliśmy też  fizelinę na uszycie kolejnych maseczek. Wspierajmy się, razem damy radę!😊

Bogusława Frydrych-Szczepkowska
Psycholog w SOSW nr 1 w Suwałkach

Opłaty za żywienie w kwietniu 2020r. są wstrzymane do odwołania. Rodzice proszeni są o uiszczanie opłat dopiero wtedy, kiedy placówka rozpocznie zajęcia edukacyjne.

Dyrektor SOSW nr 1 w Suwałkach, 02.04.2020r.

Ciekawa Książeczka O Koronawirusie Dla Dzieci. Bardzo Polecam 🙂 26.03.2020Decyzja Prezydenta Miasta Suwałk o zawieszeniu zajęć w SOSW nr 1
w Suwałkach na czas od 25.03.2020r. do 10.04.2020r.

Pismo znajduje się TUTAJ

PSYCHOLOG I PEDAGOG SZKOLNY ZMIENIAJĄ FORMĘ WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI 24.03.2020

Nauczyciele i wychowawcy

W związku z koniecznością realizowania pracy zdalnej w załączeniu przekazuję „Indywidualny dziennik nauczyciela kształcenia na odległość” z prośbą o jego codzienne wypełnianie i przesyłanie na pocztę: dokumenty.sosw1@wp.pl w każdy piątek do godziny 13.00 – Dyrektor SOSW NR 1. 24.03.2020

 Dziennik do pobrania: Tutaj

Ciekawe, przydatne umiejętności 23.03.2020

Kształcenie na odleglość - nowe regulacje prawne MEN 20.03.2020

ROZPORZĄDZENIA MEN w związku z COVID-19.

Zgodnie z zapisami rozporządzeń od 25 marca 2020 r. nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
W związku z tym od poniedziałku, tj. 23 marca 2020 r. w „Strefie Pracownika” będą dostępne loginy oraz hasła do Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (epodreczniki.pl) dla nauczycieli i uczniów.
Jednocześnie informuję, że dyrektorzy szkół zostali poproszeni o przekazanie powyższych uprawnień nauczycielom, a nauczyciele – uczniom.

Wychowawcy i nauczyciele

Zgodnie z pismem MEN Nr. DPPI 070.01.2020AS
 
Proszę o:
– analizę możliwości zdalnej realizacji tygodniowego rozkładu zajęć klas, z uwzględnieniem jego modyfikacji,
– przygotowanie możliwości zdalnego monitorowania i oceniania postępów uczniów,
– ustalenie z rodzicami formy kontaktu – odbioru i zwrotu opracowanych materiałów.
 
W kontaktach z rodzicami proszę o korzystanie ze swoich służbowych poczt e-mailowych.
 
Pozdrawiam 
 
M. Bukowska

KOMUNIKAT DO RODZICÓW W SPRAWIE ZDALNEGO NAUCZANIA 16.03.2020

W SOSW nr 1 w Suwałkach prowadzone jest kształcenie na odległość (zdalne nauczanie ).

Nauczyciele przygotowują materiały do opracowania na każdym etapie edukacyjnym.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o umożliwienie dzieciom dostępu do Internetu. W przypadku braku kontaktu internetowego z nauczycielem, prosimy o odbiór materiałów do nauki w holu szkoły i ich zwrot po wypełnieniu.

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, od 14 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz mając na uwadze bezpieczeństwo informuję, że na podstawie § 8 ust.1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r.
w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego

ogranicza się w SOSW nr 1 w Suwałkach realizację zadań w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.

 Sprawy można załatwiać:

1/ korespondencyjnie – adres: SOSW nr 1 , ul. Przytorowa 8, 16-400 Suwałki

2/ telefonicznie – 87-566-29-53

3/internetowo – adres: sekretariat @sosw1.suwalki.eu

W sprawach związanych z rekrutacją do przedszkola i szkoły wnioski można składać w wersji papierowej. Proszę dzwonić na dzwonek znajdujący się przy drzwiach wejściowych do budynku, wyznaczony pracownik odbierze Państwa dokumenty i udzieli niezbędnych informacji.

Nauczyciele / Wychowawcy SOSW nr 1 w Suwałkach 16.03.2020

Zwracam się z prośbą o przesyłanie uczniom materiałów do samodzielnej pracy w domu w czasie zawieszenia zajęć. W załączeniu przesyłam adresy stron i portali internetowych podanych przez MEN do ewentualnego wykorzystania.

p.o. Dyrektora SOSW nr 1 w Suwałkach

Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć – komunikat MEN
https://dokumenty.men.gov.pl/2020_03_13_Nauka_zdalna_w_czasie_zawieszenia_zajec_komunikat_MEN.DOCX

www.gov.pl/zdalnelekcje

Informacja Dyrektora SOSW nr 1 w Suwałkach 13.03.2020

W związku z epidemią koronawirusa od 16 do 25 marca 2020r. zajęcia dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawcze w naszym  Ośrodku są zawieszone.

Natalia Górska
Dyrektor SOSW nr 1 w Suwałkach

 

error: Content is protected !!
Skip to content