Przedszkole

PRZEDSZKOLE

Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu

Przedszkolaki podsumowały rok pełen zabaw ale rownież ciężkiej pracy i z radością wspólnie z rodzicami i wychowawcami powitały wakacje.

Olimpiada Małych Sportowców

14 czerwca na hali Osir po raz dziewiętnasty odbyła się Wielka Olimpiada Małych Sportowców organizowana przez przedszkole nr 8 w Suwałkach. Nie mogło na niej zabraknąć naszych przedszkolaków. Przygotowania do imprezy trwały ponad dwa tygodnie, co dało się zauważyć w czasie Olimpiady. W konkurencji z kijem hokejowym nie mieliśmy sobie równych! Wprawdzie miejsce na podium nas ominęło, ale i tak wygraliśmy! Pokonując swoje słabości, trudności i wszelkiego rodzaju obawy wystąpiliśmy przed dużą publicznością, co dla niektórych z nas jest mistrzostwem świata. Każdy przedszkolak wrócił z medalem, a dodatkowo organizatorzy obdarowali nas przepięknymi zabawkami, które trafiły do grup przedszkolnych każdego z małych sportowców. Jedno jest pewne – za rok też tam będziemy.

Przytulanie daje moc

Przedszkolaki z Przedszkola nr 9 przy SOSW nr 1 w Suwałkach ochoczo włączyły się do ogólnopolskiej kampanii “Przytul się do drzewa”. Warunkiem wzięcia udziału było przytulenie się do drzewa. Każda grupa wyruszyła na poszukiwanie wskazanych przez organizatora obiektów, aby dzięki naszym uściskom przekazać moc pozytywnych wibracji skierowanych na ochronę przyrody. Zadanie wywołało w przedszkolakach wiele radości, bo jak się okazało przytulać się można nie tylko do mamy. Taka kampania powinna trwać cały rok, bo o naszą planetę powinniśmy dbać każdego dnia do czego gorąco zachęcamy wszystkich.
Przytulanie daje moc!
 


Ogólnopolska akcja przytul się do drzewa

Wspólne czytanie

26 maja w naszym  przedszkolu odbyła się  impreza  propagującą wspólne czytanie pod znanym w całej Polsce hasłem „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni rodzice, którzy musieli najpierw wspólnie z dzieckiem wykonać książeczkę o dowolnej tematyce, następnie zaprezentować ją na forum, a krokiem trzecim było dzielenie radości ze swoim dzieckiem z występu oraz otrzymanych upominków. Były one oczywiście w formie książkowej zarówno dla dziecka, jak i dorosłego plus jedyny w swoim rodzaju chustecznik  wykonany przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy ze SOSW nr 1 w Suwałkach. W związku z tym, że akcja czytelnicza przypadła w Dniu Matki, nie zabrakło uścisków, drobnych podarunków i wspólnego „Sto lat” dla zebranych mam. W organizacji spotkania pomagały bohaterki znanej bajki pt. „Kraina Lodu”, czyli Elza i Anna, które sprawdziły u dzieci znajomość popularnych bajek. Każdy uczestnik spotkania otrzymał na zakończenie książkowy upominek, który ma zachęcać do dalszego aktywnego czytania.

Wszystkiego najlepszego

Co słychać na wsi?

Ostatnio tematem przewodnim  zajęć w grupie 0c było życie na wsi. Żeby wzmocnić informacje z tego zakresu, dzieci wybrały się do pobliskiego gospodarstwa wiejskiego aby z bliska zobaczyć co tam się gdzie i kto w nim mieszka. Wprawdzie nie wszystkie zwierzątka chciały do nas wyjść i pozować do zdjęcia, ale sporo udało nam się zobaczyć. Nawet mieliśmy okazję zobaczyć z bliska żeremię bobrów i teren na którym one żerują. Potem był czas na spacer nad jezioro oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Witaj, majowa jutrzenko

Mazurek 3 Maja w wykonaniu Przedszkolaków .

Matematyka

Matematyka w życiu każdego człowieka jest bardzo ważna. Dlatego powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. W przedszkolu przez cały rok dbamy o rozwój kompetencji matematycznych na różne sposoby tj. liczymy, przeliczamy, segregujemy, tworzymy zbiory, rozróżniamy figury geometryczne, tworzymy rytmy, porównujemy ze sobą przedmioty, a przede wszystkim dobrze się bawimy! Bo o to przecież nam chodzi, aby uczyć się przez zabawę.

Zabawy muzyczno-ruchowe grupy 0B

Na naszej stronie Facebooku możecie Państwo zobaczyć m.in. kilka filmików z zajęć muzyczno -ruchowych grupy 0b. Pełzamy jak ślimaczki,latamy jak motylki,naśladujemy pociąg,naśladujemy samolot,podskakujemy jak piłeczki, galopujemy jak koniki.

Odnośnik do strony:

https://www.facebook.com/soswnr1suwalki/

Powitanie wiosny w WPN

Przedszkolaki powitały wiosnę w Wigierskim Parku Narodowym wspólnie z rodzicami przy ognisku i wspaniałej pogodzie.

Poniżej odnośnik do filmu, który znajduje się na naszym profilu Facebook (proszę kliknąć w obrazek).

Innowacja pedagogiczna

Innowacja pedagogiczna “Razem lepimy-program zajęć ceramicznych dla dużych i małych”, w której uczestniczą przedszkolaki z grupy OA i uczniowie klasy 3PB. Dziękuję i przepraszam że o tak wczesnej porze😉

Warzywny czwartek

Garść zimowych wspomnień…

Dziś żegnamy zimę z muzyką, radością i przytupem. Specjalnie na jej zakończenie przygotowaliśmy  jedne z piękniejszych zimowych wspomnień, a mianowicie z zimowego balu karnawałowego. Wiosna jest już tuż za rogiem, a my jeszcze przez chwilkę nacieszmy oczy zabawą w biało-niebieskim kolorze.

Owocowo witaminowa środa

Zapraszamy do obejrzenia materiału poniżej:

Ach, ten tłusty czwartek

Dużo kalorii. Dobrze, że na sali gimnastycznej możemy je spalić. 

Bądź aktywny – bądź zdrowy

Nasze przedszkolaki brały udział w projekcie polsko – litewskim: “Bądź aktywny – bądź zdrowy- II etap”. Łączyliśmy się online z Panią Jurgitą i przedszkolem w Alytusie. Dzieci poznały nowych kolegów z Litwy, ich imiona, język i zabawy. Razem wykonywały prace plastyczno – techniczne. A także bawiły się i ćwiczyły wspólnie przy muzyce.

Co się działo w listopadzie w grupie 0c?

Oj, działo się bardzo dużo. Na początek rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego „Zwierzaki-cudaki” z darów natury, w niedługim czasie przygotowania do Święta Niepodległości, a po drodze dużo zabawy, nauki i klasowych uroczystości. W minionym miesiącu postawiliśmy na wielozmysłowe poznawanie liter i cyfr Metodą Dobrego Startu. Bawiliśmy się przy tym doskonale, a przy okazji próbowaliśmy różnych smaków. Duży nacisk położyliśmy też na zajęcia ruchowe, nie tylko na Magicznym Dywanie, ale również na sali gimnastycznej. Wiadomo – ruch to zdrowie. Doskonale bawiliśmy się w czasie Święta Pluszowego Misia, ósmych urodzin Juleczki oraz klasowych Andrzejek. Na koniec miesiąca poćwiczyliśmy nasze rączki malując farbami papierowe rolki z których powstała cudowna choineczki, bo przecież święta tuż, tuż…

Mali Patrioci Grupa 0B

Konkurs plastyczno-techniczny

„Zwierzaki-cudaki z darów natury”

W związku z tym, że króluje jesień, przedszkolaki i ich rodziny zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym pt. „Zwierzaki-cudaki z darów natury”. Z materiałami do wykonania prac nie było większych problemów, bo gdzie się nie obejrzymy tam leżą kasztany, żołędzie, jarzębina, kolorowe liście oraz wiele innych bogactw obecnej pory roku. Trzeba było tylko zaczerpnąć jakiś pomysł i zabrać się do pracy. Wszyscy uczestnicy konkursu tworzyli w pocie czoła, aby zostać zwycięzcami. Wykonane prace zachwyciły pracowników SOSW nr 1 oraz szanowne Jury. Po podliczeniu punktacji i zasięgnięciu opinii dodatkowego jurora, udało się wyłonić zwycięzców. Wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy i nagrody, dlatego też nikt nie czuł się poszkodowany. Mamy jedynie nadzieję, że następnym razem uda nam się namówić więcej rodziców do wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zachęcamy do dalszej aktywności twórczej!

Fotorelacja:

Dzień Przedszkolaka 2021

Powrót do przedszkola 🙂

Zapraszamy
do zobaczenia krótkich filmików z zajęć prowadzonych podczas grup zbiorczych,
poniedziałkowej Terapii Ręki oraz piątkowych zajęć AAC.

https://youtu.be/QAuFEq8EYLU
https://youtu.be/FcknymS00SU

Kornelia Witkowska

Przedszkolaki – Brawo 👍

W Naszym przedszkolu Podczas zajęć w grupie zbiorczej wcale się nie nudzimy. Codziennie rano i po południu mamy inne zajęcia: Metodę Dobrego Startu, Multismykosensorykę, Terapię Ręki, Podróże Zebrusia, Artterapię, Bajkoterapię. Uczymy się  chętnie, ale przede wszystkim wspaniale się bawimy.

https://www.youtube.com/watch?v=X_SDmakRkIQ
https://youtu.be/dSDqzqUOCoI
https://youtu.be/1Mf_E_55SBE

Pozdrawiam
_Kornelia Witkowska_

Przedszkolaki na grupie zbiorczej bawiły się przy muzyce: trochę pograły 🙂 trochę potańczyły 🙂

Aneta Brogowska gr. 0b

Zajęcia prowadzone poza podstawą programową w Specjalnym Przedszkolu nr 9

 

Plastyka w przedszkolu – zajęcia plastyczne prowadzone przez  Małgorzatę Suchocką (poniedziałek godz. 8.00-8.30)

Terapia ręki – ćwiczenia usprawniające motorykę małą, prowadzone przez Kornelię Witkowską (wtorek godz. 15.00-15.30)

Metoda Dobrego Startu – zajęcia przygotowujące dzieci do czytania i pisania prowadzone przez Agnieszkę Biegasik (wtorek 14.30-15.00)

Smykomultisensoryka – zajęcia angażujące wszystkie zmysły, prowadzone przez Katarzynę Bednarko (środa 14.30-15.00)

Dance w przedszkolu – zabawy muzyczno-taneczne prowadzone przez Anetę Brogowską (czwartek 15.00-15.30)

Bajkoterapia – zajęcia czytelnicze, rozwijające wyobraźnię dziecka prowadzone przez Monikę Szpakowską (piątek 14.30-15.00)

     Sensoplastyka – zajęcia prowadzone przez Joannę Anusiewicz- Cyran (piątek           8.00-8.30) 

Deklaracja obecności dziecka w Przedszkolu w okresie dyżuru wakacyjnego w miesiącu sierpniu w roku szkolnym 2019/2020

Deklaracje można wysyłać drogą elektroniczną na adres sekretariat@sosw1.suwalki.eu

ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA PRZY SOSW NR 1 W SUWAŁKACH.

 Przedszkole nr 9  przy SOSW nr 1 powstało z myślą o dzieciach
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz
z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną. Organem prowadzącym jest Miasto Suwałki. Nadzór pedagogiczny pełni Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

 Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i terapeutyczną, która bierze udział w tworzeniu i realizowaniu dla każdego dziecka Indywidualnego Programu Edukacyjno-Terapeutycznego. Przedszkole korzysta z pomieszczeń odpowiednio przystosowanych i wyposażonych do potrzeb dzieci. Zapewniamy zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Zajęcia odbywają się w małych grupach od 3 do 8 dzieci. W przedszkolu realizowana jest bezpłatna podstawa programowa w wymiarze 5 godzin dziennie poniedziałku do piątku. Przewidziane są również zajęcia dodatkowe w godzinach porannych i popołudniowych, zapewniamy naszym wychowankom opiekę od 7.00 do 16.00.  Rodzice ponoszą koszty posiłków oraz w przypadku dzieci, które nie posiadają Suwalskiej Karty Mieszkańca, opłatę za każdą rozpoczętą godzinę korzystania przez dziecko ze świadczeń poza podstawą programową w wysokości 1,00 zł. (jeden złoty).

 

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 1 W SUWAŁKACH OFERUJE:

  • AKTYWNE METODY PRACY Z DZIECKIEM: HYDROTERAPIA, KOMUNIKACJA ALTERNATYWNA I WSPOMAGAJĄCA, INTEGRACJA SENSORYCZNA, TERAPIA RĘKI, RUCH ROZWIJAJĄCY WERONIKI SHERBORNE, DOGOTERAPIA, LOGORYTMIKA, PROGRAM TEACCH ERICA SHOPLERA.
  • STAŁĄ OPIEKĘ MEDYCZNĄ.
  • MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA ZE SPECJALISTYCZNYCH PORAD.
  • ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM, PEDAGOGIEM, LOGOPEDĄ, REHABILITANTEM, NEUROLOGOPEDĄ ORAZ REWALIDATOREM.

Zapraszamy na dni otwarte przedszkola 24 kwietnia i 22 maja 2020 r.
w godzinach 10.00-13.00

Zapraszamy do zobaczenia krótkich filmików z zajęć prowadzonych podczas grup zbiorczych, poniedziałkowej Terapii Ręki oraz piątkowych zajęć AAC.

https://youtu.be/QAuFEq8EYLU

https://youtu.be/FcknymS00SU

Pozdrawiam: Kornelia Witkowska

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Skip to content