INTERNAT


Materiały dydaktyczne dla wychowanków internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Suwałkach. Nauczanie zdalne od 21.10.2020r.

Zadania do wykonania dla wychowanków Internatu

Grupa 1Grupa 2Grupa 3
Czwartek, 22.10.2020
Małgorzata Cieślukowska


Poniedziałek, wtorek
26-27.10.2020
Barbara Karbowska
Środa, 21.10.2020
Zbigniew Kuczyński
Środa, 21.10.2020
Marek Poniatowski


Czwartek, 22.10.2020
Marek Poniatowski


Poniedziałek 26.10.2020
Dariusz Niedźwiedzki

„POŻEGNANIE LATA”

W dniu 21.09.2020r. wszyscy z internatu żegnaliśmy odchodzące od nas na cały rok lato. Jeszcze przez chwilę lato z pewnością chciało być z nami gdyż podarowało nam w tym dniu piękną, słoneczną, ciepłą pogodę.

Wszyscy chętnie braliśmy udział w różnego rodzaju wesołych konkursach, grach i zabawach oraz przy ognisku upiekliśmy smaczne kiełbaski. Było wesoło i bardzo przyjemnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej imprezy.


“MALOWANIE NA TRAWIE” – impreza integracyjna Internatu 16.09.2020

W tym roku mamy piękny wrzesień i korzystamy z tego w pełni. W takie słoneczne popołudnia to tylko czytanie na świeżym powietrzu. Czytaliśmy wiersze o tym jak piękna jest jesień w różnych zakątkach świata, a potem staraliśmy się przelać to na papier. Co z tego wyszło? Piękne prace, a przy tym super zabawa.

Marek Poniatowski, Iwona Domańska, Małgorzata Cieślukowska


Konkurs dla wszystkich wychowanków Internatu
SOSW Nr 1 w Suwałkach


Walentynki 12.02.2020

Dnia 12 lutego w internacie odbył się wieczorek Walentynkowy. Wychowankowie wzięli udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszą Walentynkę  w zabawie integracyjnej „Papierowy deszcz”,  „Iskierka”. W rozwiązywaniu zagadki, ”Kto kogo kocha, Kto kogo lubi”. Wszyscy chcieli poznać imię przyszłej wybranki czy wybranka serca. Wieczór upłynął w miłej i serdecznej atmosferze przy ulubionych utworach muzycznych słodkim poczęstunku.


Rozwijamy swoje pasje i zainteresowania

Cyklicznie raz w tygodniu w Internacie odbywają się zajęcia plastyczne o charakterze terapeutycznym. Poznajemy różne techniki plastyczne oraz wykonujemy małe dzieła sztuki użytkowej, Zajęcia prowadzone są przy współpracy pani instruktor SOK.


Co dwie głowy to nie jedna

Przysłowia uczą, radzą, przestrzegają – mogliśmy się o tym przekonać w dniu 2 grudnia, kiedy to w internacie odbyły się zajęcia poświęcone polskim przysłowiom.
Okazało się, że jest ich całe mnóstwo, począwszy od przysłów staropolskich, po funkcjonujące obecnie. Czasem musieliśmy się dobrze „nagłowić” aby w końcu rozszyfrować co tak naprawdę dane przysłowie znaczy. W każdym bądź razie każde z nich przekazuje nam jakąś mądrość lub przestrogę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.


Na ratunek ! – nie bójmy się pomagać

„Na ratunek ! – nie bójmy się pomagać” – to hasło imprezy, która odbyła się w listopadzie. W gronie wychowanków internatu oglądaliśmy filmy o pierwszej pomocy, omawialiśmy je i ćwiczyliśmy. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze numery alarmowe oraz w jakich sytuacjach jaki numer wybierzemy. Uczyliśmy się co należy zrobić w razie niebezpiecznej sytuacji w domu lub na ulicy, gdy złamiemy nogę, ktoś się zakrztusi, lub oparzy. Powinniśmy wiedzieć jak się zachować podczas niebezpiecznych zdarzeń w naszym życiu codziennym. A na koniec sprawdzian, czyli mały quiz, nagrody i dyplomy.


Pasowanie na Mrówkę 2019

W dniu 4.11.2019r do społeczności internackiej przyjęliśmy nową koleżankę. Przez minione dwa miesiące zdążyliśmy się już przekonać, że to sympatyczna i koleżeńska dziewczyna. Ma na imię Magda i jest młodszą siostrą Radka, który jest z nami w internacie od ubiegłego roku. Tak jak Radek rok temu tak teraz Magda świetnie poradziła sobie ze wszystkimi przygotowanymi dla niej zadaniami. Po tym jak się z nimi uporała nastąpiło uroczyste „Pasowanie”. Później wszyscy mogliśmy wyszaleć się na dyskotece i wziąć udział w konkursach dla ogółu internatu. Bawiliśmy się super. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Biwak Internatu w Ośrodku Wypoczynkowym „SOWA”

W dniach 15-17.10.2019 przyjemnie i wesoło spędziliśmy czas na biwaku w Ośrodku Wypoczynkowym „SOWA” w miejscowości Lipniak – http://zazsowa.pl/
Pogoda dopisała nam wspaniale. W ciepłych promieniach słońca i w kolorowych, cudownych barwach jesieni chętnie spacerowaliśmy ścieżkami położonego nieopodal Wigierskiego Parku Narodowego podziwiając jego jesienny majestat, piękno i ciszę. Wśród tych cudów przyrody najbardziej jednak podobało nam się urokliwe jezioro „Gałęziste”.
Poza wycieczkami biwakowy czas wypełniony był wspólnymi rozmowami, zabawami, grami. Tradycyjnie odbyło się także ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz szalona dyskoteka.
Miniony czas wspominamy bardzo mile a tych, co nie mogli z nami być zapraszamy do obejrzenia zdjęć.