Aktualności 2022/2023

Ogłoszenie

Ogłoszenie


Godziny pracy sekretariatu w lipcu 2023r. 7:00-15:00

Nasza mistrzyni

W Pałacu Prezydenckim mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu polskiej reprezentacji Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych z Panią Agatą Kornhauser – Dudą. A wszystko to za sprawą naszej uczennicy- Moniki Bednarek. Pierwsza Dama pogratulowała i podziękowała sportowcom. Igrzyska odbywały się od 15 do 23 czerwca w Berlinie w Niemczech. Zawodnicy przywieźli z Berlina aż 57 medali: 15 złotych, 26 srebrnych i 16 brązowych. Nasza Monika zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x100m.
Monika -jesteśmy dumni!
 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Schronisko

Dzisiaj odwiedziliśmy Schronisko dla Zwierząt w Suwałkach “Sianożęć”. Uczniowie naszej szkoły wsparli zwierzęta dostarczając zebraną karmę i rzeczy, które zebrali podczas akcji. Mogliśmy poznać schronisko i wspaniałe psy. Zachęcamy do wspierania schroniska, odwiedzania go w celu pomocy w wyprowadzaniu piesków. Kochajmy zwierzęta.

Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Społeczność Ośrodka trzyma kciuki za Monikę Bednarek podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Zbiórka karmy dla zwierząt

Spotkaliśmy się, aby podsumować zbiórkę karmy dla zwierząt.
Przedstawiciele szkoły przekażą zebrane rzeczy dla Schroniska w Suwałkach przy ulicy Sianożęć.
 
 

Impreza pożegnalna

W środę 14 czerwca odbyła się impreza pożegnalna uczniów kończących Szkołę Przysposabiającą do Pracy: Darka, Krzyśka, Maćka, Mateusza, Patryka, Magdy, Radka i Bartka ( szkoda, że nie wszyscy byli obecni). Był tort przygotowany przez uczniów, podziękowania, medale i tańce. Mimo doskonałych nastrojów, jak zawsze podczas takich imprez nie obyło się bez chwil wzruszenia.

Przedszkolaki

Nasze przedszkolaki ćwiczyły swoje umiejętności plastyczne w Suwalskim Ośrodku Kultury.
Powstały ciekawe letnie kwiaty. Dziękujemy Pani Lidii za życzliwość i miłe spędzony czas.
 

Wycieczka

Dziś dzieci z naszego przedszkola wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego Miodoborze w Starych Motulach . Ileż było atrakcji…Dzieci karmiły i głaskały kozy, króliki, konie, owce, kury, pawie, daniele a nawet świnki wietnamskie. Było również ognisko z kiełbaskami, zabawy w domkach z tajemniczym przejściem. Ale najwiecej radości i emocji przyniosła szalona przejażdżka wozem przez las. Na pewno jeszcze tam wrócimy.

Piknik Rodzinny

Złota Nutka

Sokółka

Nasi uczniowie podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego
w Piłce Nożnej. SOKÓŁKA 30.05.2023 r.
 

Dzień mamy

Dzieci z przedszkola w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nie zapomniały o swoich mamach w Dniu ich Święta. Nikt przecież nie potrafi kochać tak jak mama. Serce puka raz i dwa-to dla Ciebie mamo! Z takim przesłaniem dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły dla swoich rodziców. Był ogrom emocji, wzruszeń i radości. Nie zapomniano również o drobnych upominkach, kwiatach i wspólnym poczęstunku. Kochamy Cię Mamo!

Galeria poniżej:

Filmiki z tego wydarzenia na naszym Facebooku.

Facebook SOSW nr 1 w Suwałkach

Zaproszenie

Facebook - nasz profil

Zapraszamy na nasz profil na platformie Facebook. Znajduję się tam wiele informacji, postów, zdjęć z życia naszego Ośrodka.

Link:

Facebook SOSW nr 1 w Suwałkach

oraz 

Facebook Szkoła Branżowa I stopnia SOSW nr 1 w Suwałkach

Oddaj głos w konkursie Pho3nix

Wielka Olimpiada Małych Sportowców

15 maja 2023 Przedszkole nr 9 poraz kolejny brało udział w Wielkiej Olimpiadzie Małych Sportowców. Przedszkolaki dzielnie trenowały, by pokazać swoje sportowe umiejętności.
Podczas zawodów w duchu zdrowej rywalizacji dzieci dały z siebie wszystko przy hucznym dopingu kibiców drużyny.
Mali zawodnicy z dumą odebrali medale oraz nagrody. 
Dziękujemy licznym kibicom zarówno ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 w Suwałkach, rodzicom jak też zaproszonym uczniom Liceum Mundurowego ZDZ.
Dzięki Wam zdobyliśmy nagrodę dla najlepszych kibiców.
 

Wycieczka do SPK

Klasy 4aa, 5aa, 6aa, 6ba, 7aa, 7ba i 8aa zwiedziały dziś Suwalski Park Krajobrazowy.
Dziękujemy p. Zbyszkowi, naszemu przewodnikowi, za przekazanie nam ciekawych informacji o tym pięknym terenie.
 

Wycieczka

To był wspaniały dzień. Pełen niezapomnianych przeżyć i wrażeń w kontakcie z naturą w Leśnym przedszkolu w Krzywym. Dzieci wykorzystując leśne walory przedszkola bawiły się w Tarzana. Chodziły po drzewach, wspinały się po linach, bujały się w hamakach, obserwowały teren z wieży widokowej. Najwięcej radości sprawiła zabawa w piasku i w szałasach.

Zdjęcia w dziale – Ośrodek – Przedszkole

Zbiórka dla schroniska

Święto Konstytucji 3 maja

Sukces w Gołdapi

Uczniowie klasy 1 PA: Weronika Wiszowaty oraz Jędrzej Wojtkowski odnieśli sukces w Regionalnym Konkursie wiedzy o poezji Marii Konopnickiej zorganizowanym przez Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi. W kategorii uczniów z SPdP Jędrzej zdobył I miejsce zaś Weronika III miejsce. W konkursie wzięli udział także uczniowie SP naszego Ośrodka: Dominik Choroszko i Piotr Rogucki. Po zmaganiach z poezją organizatorzy zabrali uczestników konkursu do mini tężni i groty solnej. Dziękujemy z tak piękne przyjęcie. Serdecznie gratulujemy laureatom i uczestnikom konkursu odwagi i pracowitości.

Sport to zdrowie

Dzień Ziemi

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, uczniowie naszego Ośrodka zaprosili wspaniałych gości z Nadleśnictwa Płaska w Żylinach: panią Anetę Milewską i Mateusza Kondrackiego. Nasi prelegenci opowiedzieli nam o bogactwie przyrody, która nas otacza, o sposobach jej ochrony, a także zdradzili wiele ciekawostek z życia zwierząt zamieszkujących las. Oprócz ciekawych opowieści przekazali oni naszym uczniom drobne upominki, za które serdecznie dziękujemy.
Kolejną częścią, naszego dzisiejszego spotkania z przyrodą, było posadzenie nowych drzew. Każda z klas miała możliwość zostawienia swojego śladu w postaci nowego, zasadzonego drzewa. Wśród nowych roślin zdobiących teren naszego Ośrodka znalazły się: świerki, a także krzewy owocowe, które staną się częścią ścieżki sensorycznej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie.

Organizatorzy

Sport to zdrowie

Finał konkursu „Pory roku wierszem malowane"

Już po raz VI, tym razem 18 kwietnia spotkaliśmy się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Suwałkach na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Pory roku wierszem malowane”.

Celem konkursu była popularyzacja literatury, zainteresowanie uczniów poezją oraz rozwijanie recytatorskich talentów na każdym etapie edukacji.

W rywalizacji wzięło udział osiemnaścioro uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Suwałk. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się znakomicie. Wysoki poziom recytacji spowodował, że jury miało duży problem z podjęciem decyzji. Po długich obradach jednak udało się wytypować zwycięzców.

W kategorii klasy I-III:

I miejsce –   Piotr Żyżyk ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami                       Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach

II miejsce –  Dominika Socińska ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach

III miejsceRafał Sieradzki z SOSW nr 1 w Suwałkach

Wyróżnienie Gabriela Brodowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. św. Jana Pawła II
w Suwałkach

W kategorii klasy IV-VIII:

I miejsceMonika Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach

II miejsceDaria Bartłomiej z SOSW nr 1 w Suwałkach

III miejsceMakar Popov ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach

Wyróżnienie Piotr Jacewicz z SOSW nr 1 w Suwałkach

Szkoła ponadpodstawowa:

I miejsceDominika Wiliwińska ze Szkoły Branżowej I stopnia nr 1
w Suwałkach

II miejsceJędrzej Wojtkowski ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy

III miejsceMaria Podurgiel ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy

 

Dziękujemy bardzo nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz zacnemu Jury za włożony wysiłek, szczególnie dla Pani Beaty Niedźwiedzkiej z Biblioteki Publicznej w Suwałkach.

Pory roku wierszem malowane

W bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu pt.: “Pory roku wierszem malowane”. Zwycięzcom gratulujemy. Fundatorem nagród na tym etapie konkursu był Alior Bank w Suwałkach.

Msza Święta

Kwiecień miesiącem autyzmu 2023

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2023

Kiermasz Wielkanocny

Warsztaty Wielkanocne

Koncert muzyczny

Pokaz mody wiosennej

Wczoraj w naszym przedszkolu odbył się Wiosenny pokaz mody z surowców wtórnych. Dzieci oraz Panie prezentowały oryginalną kolekcję wiosenną na czerwonym dywanie z #HoteluSzyszko. Wszystkie stroje były przepiękne i jakże orginalne. Można było zobaczyć m.in. strój pani wiosny, dżentelmena wiosennego, i wiele innych .Przy prezentacji strojów oraz podczas zabawy tanecznej towarzyszyła nam wesoła muzyka  . Wiosenne wydarzenie modowe zakończyliśmy wykonaniem sałatki owocowej  według własnych upodobań smakowych. To był piękny dzień!

Filmik na facebooku

Przedstawiamy Wam dzisiejszych bohaterów

Światowy Dzień Zespołu Downa

Z nami, nie dla nas -takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Światowego Dnia Zespołu Downa. W czasie marszu “Kolorowej Skarpetki”, byli z nami uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Sejn, wolontariuszki z SP 11 i SP 6 przedszkolaki z NTSP Bajka oraz młodzież z Liceum Mundurowego z ZDZ w Suwałkach. Były prezenty i tulipanowa akcja informacyjna dla mieszkańców miasta. Brak słońca zastąpiliśmy naszymi słonecznymi, kolorowymi skarpetkami. Bądźmy razem przez cały rok, nie tylko pierwszego dnia wiosny.