Aktualności 2021/2022

Dzień Przedszkolaka 2021

Hamonogram pracy zespołów w SOSW nr 1

HARMONOGRAM PRACY ZESPOŁÓW W SOSW NR 1 W SUWAŁKACH WE WRZEŚNIU

Serdecznie zapraszamy rodziców do czynnego uczestniczenia w zespołach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wirtualny spacer SOSW nr 1

Autor: Michał Kostecki

Powrót do przedszkola 🙂

Stypendia szkolne

Od 1 września do 15 września 2021 r. wnioskodawcy mogą składać wnioski o stypendium w szkole (załączniki).

Kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania stypendium szkolnego to 528zł netto na jednego członka rodziny. Z 1ha przeliczeniowego 308 zł.

Oświadczenie numer konta

Oświadczenie wnioskodawcy

Wniosek o stypendium

Wniosek o zasiłek szkolny

Ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów "Pomagamy"

Pokaz sprzętu ortopedycznego.

Odbędzie się 8 września (środa) na boisku SOSW nr 1 w Suwałkach
w godzinach 9.00-12.00.

                                                                                                      Serdecznie zapraszamy

UWAGA zmiana terminu składania wniosków!

List Prezydenta Miasta Suwałk z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się w dniu 01.09.2021 r. o godzinie 10 w klasach z wychowawcami. Z jednym dzieckiem może wejść jeden rodzic z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne. Wiadomość od: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Szanowni Państwo 

Dyrektorzy,w ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:
  * filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;
film edukacyjny – uczniowie szkoły ponadpodstawowej https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU
film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8
  * scenariusze lekcji do wykorzystania na lekcjach lub zajęciach z wychowawcą. Odbiorcami zajęć są uczniowie szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Treści skoncentrowane są na społecznej odpowiedzialności i konkretnych działaniach, które mogą zrealizować uczniowie, żeby chronić się przed chorobami (materiał w załączniku);
  * materiały edukacyjne – przygotowane przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii. Materiały te odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (materiał w załączniku).
Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów.
Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkoły, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.
Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

——————————
 Załączniki:
  1. Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Materiały edukacyjne (https://dokumenty.mein.gov.pl/6ecb67ef-5122-451b-b342-ef13c599dc55/szczepieniaprofilaktykachorobazakaznychmaterialyedukacyjne.pdf)
  2. Szczepienia uczniów od 12. roku życia – materiały informacyjne – komunikat MEiN (https://dokumenty.mein.gov.pl/6f1fce9a-8999-49f2-8aa2-dc7e05592c95/szczepieniauczniowod12rokuzyciamaterialyinformacyjne.DOCX)
  3. Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Przykładowe scenariusze zajęć edukacyjnych (https://dokumenty.mein.gov.pl/ccbd18a8-c9d5-4ed0-ac23-dac430f05778/szczepieniaprofilaktykachorobzakaznychprzykladowescenariuszezajecedukacyjnych.pdf)

25.08.2021 r.

Szkolny zestaw programów i podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w Szkole Podstawowej Specjalnej  nr 1 na rok szkolny 2021/2022

Plik do pobrania

ZARZĄDZENIE NR 284/2021

PREZYDENTA MIASTA SUWAŁK

z dnia 26 lipca 2021 r.

W sprawie wysokości cen i opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń przedszkoli, szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Suwałki oraz określenia lub udzielenia zwolnień częściowych z cen i opłat za korzystanie z tych obiektów i urządzeń.